Deniz Uğur'un eşi, komşusu tarafından öldürüldü

Yayın Tarihi : 19 Ocak 2012
213999
Oyuncu Deniz Uğur'un aktör eşi İsmail Hakkı Sunat, 2004 yılında, Bolayır'daki yazlıklarında, komşu cinayetine kurban gitti.

 

Televizyon dizilerinde birçok dramın kahramanı olan güzel oyuncu Deniz Uğur, 2004 yılında gerçek bir trajedinin kurbanı olmuştu. Aktör eşi İsmail Hakkı Sunat, yazlıktaki komşusunun oğlu tarafından 8 kurşunla vurularak öldürülmüştü. Deniz Uğur dul, kendisiyle aynı adı taşıyan oğlu Deniz ise babasız kalmıştı.

İsmail Hakkı Sunat, büyümesini göremediği, çok sevdiği oğlu Engin Deniz ile...

Olay, Çanakkale'ye bağlı Bolayır beldesinde gerçekleşmişti. O dönem Zümrüt dizisinde oynamakta olan Devlet Tiyatrosu sanatçısı İsmail Hakkı Sunat'ın yazlıktaki komşususu Prof. Mahmut Özgen ile araları uzun süredir iyi değildi. İkili, artık husumete dönüşen bir gerginlik yaşanıyordu.

38 yaşındaki Sunat, 14 Temmuz 2004'ün ilk dakikalarında, saat 01:00 civarında yüksek sesli müzikten rahatsız olarak, elindeki kurusıkı tabancayla komşusunun evine gider. Evde bulunan Prof. Mahmut Özgen'in oğlu Ali İhsan Özgen de silahını çeker ve genç oyuncuyu tam 8 kurşunla öldürür.

Tutuklandıktan 9 ay sonra serbest kalan Ali İhsan Özgen, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak Yargıtay kararı bozmuş ve yeniden yargılama sonucunda Özgen 6 yıl 8 ay hapis cezası almıştı. İki yıldır aranmakta olan Özgen, 6 Temmuz 2009'da babaannesinin Suadiye'deki evinde yakalanmıştı.

Deniz Uğur ile İsmail Hakkı Sunat, Yalan dünya dizisinde tanışıp evlenmişti.Prof. Mahmut Özgen, İsmail Hakkı Sunat ile aralarındaki husumetin nedeninin, genç oyuncunun agresif yapısından kaynaklandığını iddia ediyordu.

Özgen, "Ben Bolayır'daki yazlığımı 14 yıl önce aldım. 3 yıl önce de İsmail Hakkı Sunat taşındı. İlk taşındığı gün benimle kavga etmeye başladı. Sitedekilerin hemen hepsiyle kavgalıydı. Tatsızlık yaşanmasın diye iki yıldır yazlığa gitmiyorduk" diyordu.

İsmail Hakkı Sunat'ın eşi Deniz Uğur ise, Savaş Ay'la yaptığı röportajda, komşularının uzun süredir arsalarında gözü olduğu için aralarında husumet bulunduğunu söylüyordu. Deniz Uğur, "Bu yüzden davalar açıldı, kavgalar çıktı. Baba-oğul bizi çok rahatsız ettiler. Tehditler sürekliydi. Bütün bu bölgeyi olduğu gibi bizim arsamızı da almak istiyorlardı. Çünkü bizim alanımız, denize açılan yerdi" şeklinde konuşuyordu.

17 Ekim 1966'da doğan İsmail Hakkı Sunat'ın yaşamı, 14 Temmuz 2004'te, komşu kurşunlarıyla noktalandı.Olayın gerekçesi ne olursa olsun, "bir kişi"ye bu durumu anlatmanız olası değildi: 5,5 yaşındaki küçük Deniz'e... Kimse de bunu denemedi zaten. Babası film çekmek için gitmişti. Sonsuz bir film...

Deniz Uğur'un güzelliği, Türkiye'nin ilk Dünya Güzeli Keriman Halis Ece'ye kadar gidiyor. Keriman Halis, genç kadının "büyük halası"ydı, annesi ise güzelliğiyle ünlü bir balerin olan Suna Uğur'du. Babası da yine ünlü bir opera sanatçısı olan Mete Uğur'du.

İsmail Hakkı Sunat ile Yalan Dünya dizisinde iki sevgiliyi oynarken, birbirlerine gerçekten aşık olmuşlardı.

İsmail Hakkı Sunat, tanışmalarından çok önce kızı ya da oğlu olursa adını Deniz koymaya karar vermişti. Hem Deniz Gezmiş'e, hem de denizlere hayran olduğundan... Sonra bir Deniz'le evlendi. Oğulları olduğunda da kararını uyguladı ve ona Engin Deniz adını verdi. Böylece 17 Ekim 1966 doğumlu olan eşi İsmail Hakkı Sunat ile, 7 yıl arayla aynı doğum gününe sahip olan (17 Ekim 1973) Deniz Uğur, oğluyla da aynı adı paylaşmıştı.

(Derleme: Turknostalji.com)

+++++ Deniz Uğur, daha sonraki yıllarda dizi setinde tanıştığı evli oyuncu Tamer Karadağlı ile aşk yaşadı. Ondan ayrıldıktan sonra uzun süre bir dönemin ünlü habercisi Reha Muhtar ile birlikte oldu. Bu evlilik dışı beraberlikten "Mina Deniz" ve "Poyraz Deniz" adlı ikizleri doğdu. İkilinin ayrılığı sonrasında çocukların velayeti konusunda anlaşmazlık yaşandı.